Szczecinianka, urodzona w 1958 roku w Szczecinie. Studia architektoniczne na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej zakończone dyplomem magistra inżyniera w 1984 roku.
W 1994 roku ukończyła Studium Podyplomowe na Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie z zakresu Szacowanie Nieruchomości uzyskując tytuł dyplomowanego rzeczoznawcy majątkowego.
Doktorat, którego promotorem był prof. Janusz Stankowski, został obroniony w 2002 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie architektura wnętrz.
W 2020 roku Mirosława Jarmołowicz decyzją Senatu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie Sztuk Pięknych.
Od 1996 roku wykładowca w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej, gdzie w latach 2006- 2007 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz.
Od 2010 roku jest wykładowcą na Akademii Sztuki w Szczecinie. W latach 2010 - 2013 pełniła funkcję pierwszego dziekana Wydziału Sztuk Wizualnych, obecnie kieruje Katedrą Architektury Wnętrz i Przestrzeni Wirtualnej.
W obszarze zainteresowań artystycznych Mirosławy Jarmołowicz znajduje się zarówno projektowanie architektury wnętrz i budynków, jak też działania w przestrzeni wnętrz miejskich XIX- wiecznej zabudowy Szczecina w kontekście znaczącej społecznej roli sztuki w zdegradowanej przestrzeni publicznej.
W 2017 roku rozpoczęła projekty artystyczne w przestrzeni publicznej: Miasto dla sztuki -miasto dla każdego w ramach projektu ogłoszonego przez Gminę Miasto Szczecin: Niwelacja błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy street art. Te realizacje były prezentowane na kilku wystawach w kraju i za granicą: na wystawie Arch Inside w galerii Noesis w Salonikach; w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie; w Filharmonii Szczecińskiej; galerii Foajegalleri w Notodden w Norwegii.
Zajmuje się również rysunkiem i malarstwem (serie: Czas obron, Czas pożegnań), fotografią zarówno podróżniczą (Widma Tybetu, Portrety Tybetańczyków), jak artystyczną (Terra Sancta w kamieniu, Podwójne życie Pani Z.), a także fotografią inspirowaną geometrią. Te ostatnie prace były wielokrotnie nagradzane w kolejnych edycjach konkursu Matematyka w Obiektywie w latach 2010 - 2016 organizowanym przez Wydział Matematyczno - Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego i prezentowane corocznie na wystawach pokonkursowych Matematyka w Obiektywie 2010 - 2016. Od 2017 roku jest członkiem Jury tego konkursu fotograficznego, który od 2014 roku stał się konkursem międzynarodowym.
W 2011 roku została nagrodzona za działalność związaną z ratowaniem zabytków Pomorza Zachodniego przez Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego za wykonanie w trakcie warsztatów architektonicznych dla studentów Architektury Wnętrz dokumentacji obiektów zabytkowych, niezbędnej do ich rewaloryzacji i odbudowy.
Doświadczenie projektowe i realizacyjne obejmuje dodatkowo wieloletnią pracę w Biurze Projektowo -Badawczym Miastoprojekt, a następnie w Biurze Projektowo -Wykonawczym Dom 2000 oraz prowadzenie własnej pracowni projektowej w latach 1998-2008.
Ceniona jako nauczyciel i wychowawca, wspierająca wspólne działania artystyczne studentów sztuk muzycznych i plastycznych od początku istnienia Akademii Sztuki poprzez organizację wydarzeń artystycznych, happeningów, plenerów, m.in.: akcji artystycznych w przestrzeni publicznej Szczecina w latach 2011- 2012 – Szczecin: negatyw -pozytyw; happeningu Pranie na molo w Międzyzdrojach w ramach akcji artystycznej Akademii Sztuki w 2012 - Przypływ sztuki.
Obszary jej zainteresowań w zakresie dydaktyki obejmują zagadnienia związane z rolą matematyki w kształceniu artystycznym, które przedstawiała na kilku konferencjach i sympozjach oraz w publikacjach naukowych.
W procesie dydaktycznym jest zwolennikiem działań interdyscyplinarnych, łączących różne dziedziny sztuki, co wynika z własnych doświadczeń artystycznych i projektowych.
W swoich projektach architektonicznych, w przestrzeniach zarówno prywatnych, jak publicznych stosuje własne prace fotograficzne i rysunkowe jako ich integralne elementy oraz medium wspierające proces współtworzenia przestrzeni z przyszłymi użytkownikami.
Prywatnie jest mamą dwóch córek – Joanny i Małgorzaty. Miłośniczka natury, zwierząt i podróży.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.